Wykład prof. Dymitra Baka

10 czerwca 2009 roku

10 czerwca 2009 roku gościł w naszym Instytucie prorektor ds. naukowych RGGU w Moskwie

prof. dr Dymitr Bak

który wystąpił z wykładem

Modern Literature: Soviet/Post-Soviet;
Russian/Russia’s

Wykład odbył się w ramach cyklu
SPOTKANIA WSCHODNIE

W spotkaniu uczestniczyli studenci i pracownicy naszego Instytutu oraz rusycyści z Uniwersytetu Pedagogicznego

Prowadzenie
prof. Grzegorz Przebinda

Dymitr Bak – Дмитрий Петрович Бак – filolog, literaturoznawca, krytyk literacki, tłumacz. Urodził się w 1961 roku na Kamczatce. Ukończył Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Czerniowcach na Ukrainie; pracował na Uniwersytecie w Kemerowie. Od 1991 roku związany z Rosyjskim Państwowym Uniwersytetem Humanistycznym w Moskwie, gdzie m.in. kieruje Katedrą Historii Najnowszej Literatury Rosyjskiej, a od 2006 roku jest prorektorem ds. naukowych. Członek Związku Pisarzy i Związku Dziennikarzy, a także Akademii Współczesnej Literatury Rosyjskiej (АРСС).