Eliminacje instytutowe X Ogólnopolskiego Konkursu Recytacji Poezji Rosyjskiej

26 maja 2008 roku

26 maja 2008 roku odbyły się instytutowe eliminacje

X Ogólnopolskiego Konkursu Recytacji Poezji Rosyjskiej

organizowanego przez Małopolski Oddział Wojewódzki Stowarzyszenia Współpracy Polska–Wschód w Krakowie.

Do eliminacji przystąpiło 12 osób: Małgorzata Bachan (I rok filologii rosyjskiej), Sylwia Dziadosz (II rok filologii rosyjskiej), Agnieszka Godzisz (IV rok filologii rosyjskiej), Klaudia Goyke (II rok KRiNS), Emilia Kozera (I rok filologii rosyjskiej), Dawid Łasut (II rok filologii rosyjskiej), Tomasz Prokop (IV rok KRiNS), Michał Rogalski (I rok filologii rosyjskiej), Katarzyna Suchenia (II rok filologii rosyjskiej), Marcin Szczyciński (I rok filologii rosyjskiej), Piotr Święs (II rok KRiNS), Aleksandra Zygmunt (V rok KRiNS).

Jury w składzie dr Danuta Piwowarska – przewodnicząca, doc. dr hab. Ewa Korpała-Kirszak, dr Andrzej Kępiński wyłoniło troje laureatów, którzy będą reprezentować nasz Instytut w finale, zaplanowanym na 20–22 czerwca. Zwycięzcami eliminacji zostali:

Aleksandra Zygmunt, Michał Rogalski, Dawid Łasut.

Michał Rogalski zdobył ponadto nagrodę publiczności.

Podczas eliminacji z minirecitalem wystąpiła studentka I roku KRiNS Ariadna Habryń. Przygotowaniem konkursu zajęły się dr Lucyna Korycińska i mgr Joanna Osipowa, która pełniła obowiązki konferansjera. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali dyplomami oraz książkami ufundowanymi przez Instytut.

Autorem większości zdjęć jest student I roku KRiNS Maksim Poliszczuk.