IX Ogólnopolski Konkurs Recytacji Poezji Rosyjskiej

23-24 czerwca 2007 roku

W dniach 23-24 czerwca 2007 roku w Piwnicy pod Baranami odbył się finał

IX Ogólnopolskiego Konkursu Recytacji Poezji Rosyjskiej

zorganizowanego przez Małopolski Oddział Wojewódzki Stowarzyszenia Współpracy Polska–Wschód w Krakowie, a sponsorowanego przez Zarząd Krajowy SWP–W w Warszawie.

Student naszego Instytutu

Tomasz Prokop

,

został uhonorowany III wyróżnieniem.

Konkurs składał się z dwu etapów: uczelnianego i centralnego. Do eliminacji instytutowych – które odbyły się 22 maja 2007 roku – stanęło dziesięcioro kandydatów: Marcin Adamczyk (III rok filologii rosyjskiej), Ewelina Dziadosz (I rok filologii rosyjskiej), Emilia Hańczyk (I rok filologii rosyjskiej), Monika Klepacka (IV rok KRiNS), Izabela Kozera (I rok filologii rosyjskiej), Marianna Labo (I rok filologii rosyjskiej), Dawid Łasut (I rok filologii rosyjskiej), Teresa Ostrowska (III rok KRiNS), Tomasz Prokop (III rok KRiNS), Piotr Święs (I rok KRiNS).

Do eliminacji centralnych przystąpiło trzydzieścioro uczestników z czternastu uczelni (Akademia Pedagogiczna im. KEN w Krakowie, Akademia Pomorska w Słupsku, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowski w Lublinie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie). Nasz Instytut reprezentowali: Monika Klepacka, Dawid Łasut i Tomasz Prokop.

Jury w składzie: przewodnicząca – Ewa Kaim (Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie), prof. Anna Woźniak (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II), Ryszard Łukowski (Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie), mgr Piotr Wasiel (Uniwersytet Warszawski), wyłoniło laureatów oraz przyznało wyróżnienia:

I miejsce – Monika Czajkowska (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)

II miejsce – Pavlo Lunin (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)

III miejsce – Jana Nowakowska (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

I wyróżnienie – Iwona Paszko (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)

II wyróżnienie – Przemysław Zieliński (Uniwersytet Warszawski)

III wyróżnienie – Tomasz Prokop (Uniwersytet Jagielloński)

Gośćmi uroczystości ogłoszenia wyników, prowadzonej przez głównego organizatora konkursu mgr Marię Kaczmarczyk, byli: konsul generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie Aleksandr Jegorow, konsul Stanisław Antipin, dyrektor Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie Siergiej Skaczko, dyrektor kursów języka rosyjskiego RONiK Igor Tietieriew, wiceprezydent Krakowa Elżbieta Lęcznarowicz, prezes i wiceprezesi Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Współpracy Polska–Wschód Stefan Nawrot, Janusz Witak i Józef Bryll.

Uroczystość zamknął recital pieśniarza Piwnicy pod Baranami Leszka Wójtowicza.