Wizyta Władz Państwowego Uniwersytetu w Sankt Petersburgu w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ

18 października 2004 roku

18 października 2004 roku wizytę w naszym Instytucie złożyły władze Państwowego Uniwersytetu w Sankt Petersburgu: rektor, prof. Ludmiła Wierbicka oraz prorektor ds. współpracy międzynarodowej, doc. Stanisław Tkaczenko.
          Na spotkaniu z pracownikami IFWsch rozmawiano o perspektywach współpracy między naszymi uczelniami, a także o sytuacji szkolnictwa wyższego w Rosji i w Polsce oraz o problemach krakowskiej rusycystyki. Po niezwykle miłej i rzeczowej dyskusji Goście wstąpili do księgarni rosyjskiej przy ul. św. Krzyża oraz zwiedzili muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W Collegium Novum podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a Uniwersytetem w Petersburgu.