Wizyta na UJ prof. Dmitrija Baka

30 września – 1 października 2009 roku

W dniach 30. 09 – 1. 10 2009 roku z oficjalną wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim przebywał Prorektor Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego w Moskwie (RGGU) prof. Dmitrij Bak. Szanowny Gość zaproszony został przez władze naszej uczelni na uroczystości inauguracji 646 roku akademickiego na Uniwersytecie Jagiellońskim. W środę wieczorem uczestniczył w otwarciu wystawy w Muzeum UJ pt.: „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych”. W czwartek, 1 października prof. Bak wziął udział w Inauguracji oraz obiedzie wydanym na cześć gości UJ, a następnie, po uroczystościach ogólnouniwersyteckich, na zaproszenie dyrekcji Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej był obecny na spotkaniu inauguracyjnym dla studentów I roku, uczących się na kierunkach prowadzonych w IFWsch. Wieloletnia współpraca naszego Instytutu z RGGU systematycznie się rozwija. W niedalekiej przyszłości przewidziane są wspólne projekty badawcze, a w dalszej perspektywie utworzenie wspólnych studiów magisterskich, których uczestnicy otrzymywaliby dyplomy zarówno Uniwersytetu Jagiellońskiego, jak też Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego.

Zdjęcia Magdalena Wulczyńska