Dni Estonii

Fundację Studentów i Absolwentów UJ BRATNIAK
i Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej

22 II 2006, środa

11.00 – Uroczyste otwarcie festiwalu przez Liinę Viies, trzeciego sekretarza i radcę konsularnego Ambasady Estonii w Polsce.

11.30 – Dyskusja panelowa: „Estonia rosyjska. Estonia europejska” z udziałem: prof. Wasilija Szczucina (IFWsch UJ), Aarne Puu (poety i tłumacza), prof. Jana Zbigniewa Lewandowskiego (Instytut Historii UMCS), Wojciecha Wróblewskiego (byłego ambasador RP w Estonii), Liiny Viies (trzeciego sekretarza Ambasady Estonii w RP). Dyskusja odbyła się w ramach Spotkań Wschodnich Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ (Auditorium Maximum, Mała Aula).

16.00 – Spotkanie z Aarne Puu, poetą estońskim mieszkającym w Polsce, na temat jego twórczości oraz odbioru literatury estońskiej w Polsce i polskiej w Estonii (Klub Żaczek).

18.30 – koncert estońskiego zespołu pop-rock Genialistid (Pub u Louisa).

23 II 2006, czwartek

14.00 – Język estoński dla początkujących: lekcja pokazowa, prowadzona przez Agnieszkę Myśliwy (Klub Żaczek).

19.00 – Przegląd animacji estońskiej (Kino pod Baranami).

24. II 2006, piątek

11.00 – Spotkania z estońskim folklorem – warsztaty estońskich tańców i pieśni ludowych prowadzone przez studentów Viljandi Kultuuriakadeemia (Klub Żaczek).

15.00 – Pokaz slajdów autorstwa Marcina Czerwienia: „Wczoraj widziałem Estonię…”; spotkanie ze studentami Uniwersytetu w Tartu; toast z okazji estońskiego Dnia Niepodległości (Klub Żaczek).