Festiwal Kultury Ukraińskiej

JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Karol Musioł
Wicekonsul Konsulatu Generalnego Ukrainy w Krakowie Switłana Myronczuk

Panel dyskusyjny: UKRAINA – ROSJA – UE. Idee, polityka i gospodarka
Uczestnicy panelu: Prof. dr hab. Jarosław Poliszczuk (Katedra Ukrainistyki Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ), Dr Andrij Saweneć (współpracownik Europejskiego Kolegium Polskich i Ukraińskich Uniwersytetów, Lublin), Dr Andrzej Wątorski (Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Szczecińskiego), Paweł Wosik (dyrektor Fundacji Wschodniej, Poznań).
Prowadzenie: prof. dr hab. Grzegorz Przebinda (Katedra Kultury Słowian Wschodnich IFWsch). Panel odbył się w ramach Spotkań Wschodnich Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ

19.00 – Dom Studencki PIAST, ul. Piastowska 47, sala konferencyjna, 8 piętro Pokaz filmów ukraińskich w ramach studenckiego klubu filmowego: „Mamaj” – Oleś Sanin, „Trahiczne kochannia do zradlywoj Nuski” – Taras Tkaczenko.

Czwartek, 12. 01. 06

16.30 – Ptaszyl, ul. Szeroka 10
Wernisaż wystawy Kijów – miasto złotych kopuł

17.30 – Klub Studencki ŻACZEK, al. 3 Maja 5
Dyskusja na temat sytuacji wydawnictw „ukraińskich” w Polsce i na Ukrainie.
Uczestnicy dyskusji: Hryhorij Hrabowycz, wydawnictwo KRYTYKA, Ukraina; Oleksandr M. Trietiakov, dyrektor wydawnictwa BRAMA, Ukraina; Olga Wowczok, wydawnictwo BRAMA, Ukraina; Monika Sznajderman, wydawnictwo CZARNE, Polska; Jędrzej Majka, wydawnictwo NEMROD, Polska.
Prowadzenie:
Agnieszka Korniejenko

20.00 – Klub Studencki ŻACZEK, al. 3 Maja 5
koncert zespołu BERKUT

Piątek/sobota, 13/14. 01. 06

19.00 – Bar RYBA BABEL, ul. Piastowska 47
Świętowanie Nowego Roku według kalendarza juliańskiego, pokaz slajdów z Ukrainy, poczęstunek w stylu ukraińskim, gry i zabawy ukraińskie

23.20 – przejazd podstawionym autobusem spod DS PIAST pod Teatr Bagatela

23.30–00.30 – tradycyjne przywitanie Nowego Roku na Rynku Starego Miasta w Krakowie

W czasie Festiwalu odbyły się zajęcia dydaktyczne, prowadzone przez studentów Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej w Szkole Podstawowej im. A. Fiedlera (Kraków, ul. Łąkowa 31).

Festiwal został zorganizowany przez
Fundację Studentów i Absolwentów UJ „Bratniak”
Koło Naukowe Studentów UJ (W) KOŁO ROSJI
Koło Naukowe Ukrainistów