Dni Kultury Białoruskiej

Dni Kultury białoruskiej

14 kwietnia 2004, środa

13.15 – Collegium Maius, Sala im. Bobrzyńskiego

Panel dyskusyjny w ramach „Spotkań Wschodnich” pt. „Białoruś oczyma Swoich i Sąsiadów”.
Uczestnicy panelu: prof. dr hab. Andrzej Chwalba (UJ), prof. dr hab. Grzegorz Przebinda (UJ), prof. dr hab. Eugeniusz Mironowicz (Uniwersytet w Białymstoku), dr Oleg Łatyszonek (Uniwersytet w Białymstoku), mgr Eugeniusz Wappa (redaktor naczelny gazety „Niwa”).

18.00 – Teatr GROTESKA, ul. Skarbowa 2

Występ Teatru Lalek z Grodna ze spektaklem pt.: „Tutejszy” wg Janki Kupały (1882–1942).

15 kwietnia 2004, czwartek

11.30 – Wydział Nauk Społecznych Stosowanych AGH, ul. Gramatyka 8a

Spotkanie z redaktorem naczelnym białoruskiej gazety w Polsce „Niwa” Eugeniuszem Wappą.

15.30 – Instytut Etnologii i Antropologii Kultury UJ, ul. Grodzka 52

Pokaz filmów o Białorusi autorstwa czeskich dziennikarzy oraz spotkanie z działaczami organizacji „Człowiek w niewoli”.

19.00 – TEATR 38, Rynek Główny

Wieczór białoruskiej pieśni autorskiej : TRIO Wiktora Szalkiewicza.

16 kwietnia 2004, piątek

11.30 – Wydział Nauk Społecznych Stosowanych AGH, ul. Gramatyka 8a

12.00 – Katedra Ukrainistyki Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ, ul. św. Tomasza 28

Warsztaty białoruskich tańców i śpiewów ludowych; prowadzi: Aleś Los – artysta i muzyk białoruski.

19.00 – Teatr 38, Rynek Główny

Wieczór literacki z udziałem współczesnych poetów i dramaturgów białoruskich – Natalii Rusieckiej, Jurasia Pociupy, Jurasia Gumianiuka i Siergieja Kowaliowa.

17 kwietnia 2004, sobota

12.00 – Kawiarnia „Cudowne Lata”, ul Karmelicka 43

Wernisaż wystawy prac białoruskich artystów-malarzy: Uładimira Kisłaga, Wacława Romaszki i Alesja Surowa.