» Zapowiedzi

Międzynarodowa Konferencja Młodych Naukowców
„Świat po katastrofie”

9–12 grudnia 2009 roku

9–12 grudnia w Krakowie odbyła się Konferencja Młodych Naukowców „Świat po katastrofie”. Zorganizowali ją członkowie koła naukowego naszego Instytutu (W)Koło Rosji oraz Koło Naukowe Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, Sekcja Historii Europy Wschodniej. Honorowy patronat nad Konferencją objął rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Karol Musioł.

Przez dwa dni uczestnicy konferencji z Gdańska, Iwano-Frankowska, Jekaterynburga, Krakowa, Permu, Rzeszowa, Warszawy, Władywostoku i Wrocławia debatowali o tym, czym jest katastrofa, jakie są jej przyczyny i skutki; jak została ona odzwierciedlona w literaturze, sztuce, filmie. Oprócz tego w ramach konferencji odbyło się zwiedzanie Krakowa oraz impreza integracyjna w Klubie Nawojka.

Organizatorzy składają podziękowanie osobom, które zaangażowały się w przygotowanie konferencji: dr. Dzmitriemu Kliabanałowi, dr Urszuli Trojanowskiej, dr Renacie Rodak, mgr Dorocie Marszałek, mgr Sylwii Skrzypek, mgr Karolinie Gołąbek.

PROGRAM KONFERENCJI